WIJCK OPENT OP 5 SEPTEMBER


Wijck brengt eten, drinken, events en karaoke samen in hartje Groningen

Op vrijdag 5 september is het zover: Wijck opent officieel haar deuren aan de Grote Markt in Groningen. Het indrukwekkende pand, dat de afgelopen periode is omgetoverd tot een levendige ontmoetingsplek, vormt vanaf dan het decor voor een nieuw hoofdstuk in de Groningse horeca.

Wijck is een all-day horecaconcept waar je binnenwandelt voor lunch, diner, cocktails en late-night karaoke en events. Maar het is ook een culturele bestemming: kunst, design en stadsgeschiedenis krijgen een centrale plek in het gebouw. Straks kom je langs voor private dining, een goede borrel op het terras en avonden waarvan je nog niet weet waar ze eindigen. De website is live en vanaf vandaag kunnen gasten hun reservering plaatsen via wijckgroningen.nl.

“Wijck is een plek waar alles samenkomt: smaak, sfeer, spanning en verrassing. We willen Groningen iets geven dat je nergens anders vindt.” Peter Torenbosch, mede-eigenaar

Een nieuwe wereld op de Grote Markt
In elk detail van Wijck schuilt een verhaal; naast goed eten en drinken, maak je straks herinneringen in de karaoke booths, private dining en tijdens programmeringen in de eventkelder. De eerste bezoekers kunnen straks dwalen door meerdere verdiepingen, elk met een eigen sfeer en beleving. Lokale ontwerpers en kunstenaars werkten mee aan het interieur, met als doel: het creëren van een plek die blijft verrassen.

Het team staat klaar om de stad te ontvangen
Achter de schermen wordt in de laatste weken voor de opening nog keihard gewerkt. In de keuken, de bar en op de vloer staan inmiddels alle posities op scherp. “We hebben een team dat zó veel zin heeft om los te gaan,” zegt bedrijfsleider Michael Ziengs. “Op 5 september zijn we er klaar voor. Dan mag iedereen het komen beleven.”

De opening wordt feestelijk gevierd – uiteraard op z’n Wijcks – met goede muziek, onverwachte details en een drankje in de hand.

“De eerste indruk van een plek vergeet je nooit. Dus reken maar dat we er alles aan doen om vanaf dag één te verrassen. Wijck wordt een ode aan Groningen, maar met een werelds tintje” Lennart Deddens, mede-eigenaar

Website: www.wijckgroningen.nl

Foto’s: Wijck – Daniek Snijder